Intensywny weekend pełen atrakcji w Szczecinie i regionie

Masz plany na ostatni weekend czerwca? Może Kraków, Wrocław albo Gdańsk? Jeśli zastanawiasz się nad innym miastem, warto odwiedzić Szczecin i region. Podpowiadamy, jakie wydarzenia zaplanowano.

Jest wiele miejsc oraz miast w Polsce godnych uwagi. Warto wykorzystywać letnie słoneczne weekendy na podróże i poznawanie lokalnych atrakcji. Szczecin oferuje wiele atrakcji, a w ostatni weekend czerwcowy odbywają się interesujące wydarzenia. Poniżej wybrane z nich.

Suspense Film Festival – piątek, 28 czerwca  

Prawdziwe święto europejskiego kina sensacyjnego potrwa cały weekend – od piątku do niedzieli. Miłośnicy festiwalu chętnie wezmą udział w tradycyjnych już cyklach filmowych – „Kino Konesera”, „Kino Emocji”, „Polskie Kino Sensacyjne” czy i „Noc Horrorów”. W kinie plenerowym z kolei odbędzie się pokaz „Vox.LuX” z Natalie Portman polska sensacja, „Diablo. Wyścig o wszystko”.

To okazja do obejrzenia wielu filmów sensacyjnych zarówno polskich, jak i zagranicznych, wziąć udział w pogadankach tematycznych i dyskusjach prowadzonych przez Tomasza Raczka i Monikę Kowalską itd. Odbędą się też spotkania autorskie z aktorami  – m.in. z Olgą Bończyk. 

Gdzie i kiedy? Kołobrzeg, weekend od piątku do niedziele, wstęp wolny.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej jest najstarszym takim wydarzeniem na Pomorzu Zachodnim i drugim w Polsce. Za organizację odpowiedzialna jest Opera na Zamku w Szczecinie z okazji 200-lecia urodzin Stanisława Moniuszki. 

Gdzie? Katedra św. Jana Chrzciciela, Plac Katedralny 8, Kamień Pomorski, piątek, godz. 19.00, bilet – 20 zł (normalny) i 15 zł (ulgowy).

ARTplanety

Warsztaty artystyczne „ARTplanety” to impreza dla rodzin, które lubią wspólnie i pożytecznie – czyli twórczo – spędzać czas. Na różnych planetach – Planeta Szalonych Filmowców, Planeta Odkrywców, Planeta Kreacji Plastycznych, Planeta Dźwięków i Planeta Wyobraźni – odbędą się różne zajęcia pod okiem prowadzących. Interesują Was zagadnienia z zakresu sztuk kreatywnych, muzyki lub historii regionu? 

Gdzie? Akademia Sztuki, pl. Orła Białego 2, Szczecin, wstęp bezpłatny.

Kar.kw., f: Renata-Misztal  / Pixabay

Dodaj komentarz