Inwestycje w Zachodniopomorskiem – region coraz popularniejszy

Zachodniopomorskie to coraz popularniejszy i prężnie rozwijający się region, w którym nie brakuje nowoczesnych inwestycji. Poniżej kilka wybranych.

Szczecin – miasto inwestycji

Województwo zachodniopomorskie znajduje się w północno-zachodniej części Polski, ok. 190 km od granicy z Niemcami, a jego stolicą i zarazem siedzibą władz jest prężnie rozwijający się Szczecin. Dobre położenie sprzyja nowoczesnym inwestycjom. Dobrze rozwija się sektor energetyczny, stoczniowy, budownictwo, chemiczny, ale też branża spożywcza, głównie rybołówstwo. Poniżej przedstawiamy wybrane zachodniopomorskie inwestycje budowlane.

Specjalne Strefy Ekonomiczne w Zachodniopomorskiem

Województwo jest bardzo przyjazne przedsiębiorcom oraz inwestycjom budowlanym – działa tu około 20 podstref ekonomicznych wchodzących w skład czterech dużych Specjalnych Stref Ekonomicznych (SSE) – Kostrzyńsko-Słubickiej, Pomorskiej, Euro-Park Mielec i Słupskiej. Poniżej wybrane inwestycje prowadzone w regionie.

Apartamentowce Siemaszko Międzyzdroje. Inwestycja obejmuje realizację dwóch ekskluzywnych apartamentowców w Międzyzdrojach, położonych przy plaży, przy ul. Promenada Gwiazd.

Apartamentowiec Azure w Mielnie. Przedmiot inwestycji to budowa apartamentowca Azure w Mielnie. W obiekcie będzie prawie 100 apartamentów z loggią lub tarasem. Przeznaczone będą zapewne na wynajem dla turystów wypoczywających w Mielnie.

Nowa baza WOPR w Kołobrzegu. Przedmiot inwestycji to wybudowanie nowej bazy WOPR w Kołobrzegu. Obiekt będzie dwupoziomowy i dostosowany do potrzeb ratowników wodnych.

Elektrownia fotowoltaiczna 600 KW Wind Projekt, Turów. Budowa elektrowni fotowoltaicznej o mocy 600 KW realizowana dla firmy Wind Projekt w Turowie.

Rozbudowa hali produkcyjnej Redan, Połczyn-Zdrój. Rozbudowa hali produkcji okien z częścią socjalną w Połczynie-Zdroju.

Teatr Letni im. Heleny Majdaniec w Szczecinie. Inwestycja ma charakter przebudowy Teatru Letniego im. Heleny Majdaniec (amfiteatru) przy ul. Fałata 2 w Szczecinie.