Morskie Centrum Nauki w Szczecinie

Morskie Centrum Nauki powstało, co ciekawe, nie jako oddział Muzeum Narodowego, lecz stanowi samodzielną instytucję kultury województwa zachodniopomorskiego. Jego powstanie zaplanowane jest na 2020 rok!

Morskie Centrum ma obejmować aż około 200 interesujących eksponatów, m.in. symulator nawigacji czy sztormu, a także „polski batyskaf”. Koncepcja tego miejsca wygląda niezwykle interesująco i z pewnością centrum szybko stanie się jedną z głównych i najchętniej odwiedzanych atrakcji turystycznych. Co ciekawe, na ten projekt mieli wpływ także sami mieszkańcy miasta, nauczyciele oraz eksperci m.in. z Akademii Morskiej w Szczecinie.

Wszystko wskazuje na to, że Morskie Centrum Nauki stanie się obiektem wyjątkowym nie tylko w skali Polski, ale także Europy. To, co można tu zobaczyć, nie tylko nigdzie się nie powtarza, a poza tym będzie można poznać tu liczne tradycje lokalne, posłuchać opowieści morskich o Szczecinie. Co więcej, ta specjalna wystawa będzie uzupełniona o eksponaty z Muzeum Narodowego w Szczecinie.

Wystawa stała będzie rozmieszczona na trzech kondygnacjach budynku – to aż ponad 3 tys. m kw. powierzchni, a dodatkowo będzie także ekspozycja na zewnątrz – prawdziwa gratka dla najmłodszych, czyli morski plac zabaw dla dzieci.

Inne atrakcje to również np. eksponat pokazujący zagrożenie wychłodzeniem na morzu, symulator nawigacji, stanowisko, gdzie można się dowiedzieć, jak powstawał slang morski. Centrum obejmie także planetarium, laboratoria, pracownie warsztatowe. Zapowiada się niezwykle ciekawie!

KKw,fot.Renata-Misztal/Pixabay