Studiowanie nawigacji – dla kogo?

Osoby interesujące się transportem morskim mogą kształcić się w tym kierunku na kilku polskich uczelniach. Zobacz, czy studiowanie nawigacji jest dla Ciebie. 

Studia dla pasjonatów transportu wodnego

Nawigacja to kierunek oferowany przez kilka uczelni w Polsce, jednak szczególnie warto rozważyć ofertę nadmorskich szkół wyższych. Studia na tym kierunku oferuje między innymi Akademia Morska w Szczecinie i Uniwersytet Morski w Gdyni. Jest to kierunek dla pasjonatów transportu morskiego, a także dla wszystkich umysłów ścisłych. Na zajęciach student uczy się analizy danych, obsługi programów komputerowych i rozwija się szczególnie w takich dziedzinach, jak informatyka, matematyka i fizyka. Poznaje się także budowę statku, prawo morskie czy zasady bezpieczeństwa na statkach. Istnieje też możliwość praktyk zawodowych na statku. Niektóre uczelnie oferują w ramach studiowania nawigacji specjalizacje, takie jak informatyka morska czy technologie systemów bezzałogowych. 

Nawigacja – co po studiach?

Absolwent ma umiejętności techniczno-zawodowe i potrafi poruszać się po współczesnych statkach śródlądowych. Posiada umiejętności członka załogi, może więc pływać na statkach, ale nie tylko. Znajdzie zatrudnienie również w firmach hydrograficznych oraz w przedsiębiorstwach zajmujących się spedycją. Wszelkie firmy zajmujące się transportem wodnym oraz gospodarką morską będą odpowiednim miejscem pracy dla absolwenta nawigacji. Nie jest to kierunek najłatwiejszy, ale jeśli interesujesz się kwestiami związanymi z morzem, statkami i portami, będzie to dobry wybór dla Ciebie.

Olga, f: DarkWorkX /Pixabay

Dodaj komentarz