Szczecin miastem na weekend

Zaplanuj bogaty w atrakcje weekend w Szczecinie. Filmy National Geographic to wciągająca seria, w której dziennikarze NG wybierają się w wybrane miejsce. Zobacz, co ich zachwyciło w Szczecinie!

Szczecin w pigułce!

Co oferuje Szczecin? Podziemne trasy turystyczne, gwiaździste trakty niczym w Paryżu, malowniczy i zachwycający Różany Ogród Sztuki, fontannę multimedialną, filharmonię, słynny port, a dla miłośników wszelkich aktywności i sportów – ścieżki rowerowe, a także spływy kajakiem po Międzyodrzu. Podpowiadamy, co warto zobaczyć w Szczecinie, podążając śladami dziennikarzy National Geographic, ale nie tylko! Ich wizytę w mieście możesz obejrzeć tutaj – skorzystaj też z ich wskazówek, czego i gdzie warto spróbować, będąc w Szczecinie:

Romantyczny spacer po Starym Mieście lub Ogrodzie

Warto wybrać się na uroczy spacer po okolicach nadbrzeża Odry, w stronę Starego Miasta do Rynku Siennego. Po drodze miniesz m.in. zabytkowy kościół gotycki św. Jana Ewangelisty, bazylikę archikatedralną św. Jakuba, kościół św. Piotra i św. Pawła, a nieco dalej również Zamek Książąt Pomorskich. Jest to ważna atrakcja, ale często organizowane są tam również koncerty, imprezy, spotkania, wystawy i przedstawienia teatralne.

Jeśli lubisz spacery, dużą przyjemnością będzie wycieczka po Ogrodzie Różanym „Różanka”. Czekają tu ogromne wrażenia artystyczne i estetyczne – ogród wygląda przepięknie, niemal bajecznie, gdyż rośnie w nim prawie 10 tys. róż. Mieści się zaś na skraju Parku Kasprowicza. Nie jest to jednak oczywiście atrakcja całoroczna.

Co więcej, warto wybrać się tu od czerwca do końca sierpnia, bo w każdy weekend odbywają się imprezy w ramach projektu „Różany Ogród Sztuki” oraz kameralne koncerty uczniów i studentów szczecińskich szkół muzycznych oraz lokalnych artystów, a nawet koncerty międzynarodowe w ramach „Różanych Wieczorów”.

Dużą atrakcją jest też fontanna multimedialna, więc warto wybrać się i tutaj podczas spaceru po śródmieściu. Znajduje się ona obok Teatru Lalek „Pleciuga” na placu Teatralnym. Na jednym z boków umieszczono szklane tafle, które oświetlają wielokolorowe reflektory ledowe – koniecznie zobacz ten efekt wieczorem!

Muzea, kluby, restauracje, imprezy plenerowe

Wizytę w Szczecinie warto zacząć od wizyty w Muzeum Narodowym. Z tarasów zwanych Wałami Chrobrego można zaś podziwiać wspaniały widok na rzekę. Wieczorem zaś warto wybrać się na rejs po Odrze. Polecamy też wybrać się tu w czerwcu z powodu odbywających się wtedy Dni Morza – to słynna i lubiana zarówno przez mieszkańców, jak i turystów impreza plenerowa.

To dobra okazja do wizyty w mieście i zwiedzania oraz podziwiania jachtów, żaglowców, oldtimerów czy okrętów marynarki wojennej. Z kolei w sierpniu warto przyjechać na finał regat The Tall Ship Races. Poza tym w Szczecinie można też zaznać dobrej zabawy oraz zjeść wyśmienite ryby i owoce morza.

Podziemny Szczecin

Z kolei za pośrednictwem Centrum Turystyki Magnolia (ul. Kolumba 1/6) można odbyć wycieczkę po szczecińskich podziemnych trasach turystycznych – przejście zrekonstruowanym poniemieckim schronem przeciwlotniczym z 1941 roku robi wrażenie! Poznaj tajemnice podziemnego Szczecina, wybierając jedną z trzech tras: II Wojna Światowa, Zimna Wojna i Zwiedzanie z dreszczykiem.