Żeglarze rajdu żeglarskiego „Set Sails” zachwyceni Szczecinem

Do Szczecina przypłynęli żeglarze z całej Europy – zwiedzają miasto i są pod jego dużym wrażeniem. Uczestnicy rajdu żeglarskiego „Set Sails” gościli w Szczecinie do niedzieli.

Rajd żeglarski „Set Sails”

Rajd żeglarski „Set Sails” organizowany jest w ramach programu South Coast Baltic. To projekt, w którym 14 regionalnych stowarzyszeń turystycznych i żeglarzy z Niemiec, Litwy, Danii, Polski i Rosji promują region sportów wodnych na południowym wybrzeżu Morza Bałtyckiego.

Podczas tegorocznej edycji setka żeglarzy z całej Europy, m.in. Chorwacji, Danii czy Litwy, uczestnicząca w rajdzie przypłynęła do Szczecina – to jeden z postojów na trasie Bornholm – Greifswald. Żelgarze wypłynęli w dalszą podróż w niedzielę – przez Zalew Szczeciński i Pomorze Przednie kierują się do Krumminu i Greifswaldu.

Szczecin – miasto ważnych imprez w plenerze

Termin wybrano z powodu Pyromagic – w projekcie unijnym South Coast Baltic miasto jest przedstawiane jako organizator największych imprez plenerowych, a Pyromagic to flagowe wydarzenie Szczecina. Rajd „Set Sails” planowano na przełom lipca oraz sierpnia, dlatego też żeglarze mogli przypłynąć do Szczecina akurat na Pyromagic.

Jakie atrakcje przygotowano dla gości?

W czasie pobytu w Szczecinie goście uczestniczą m.in. w spacerach miejskich z przewodnikiem, zwiedzają miasto, poznają najważniejsze zabytki i główne atrakcje, próbują lokalnych przysmaków i browaru, a także uczestniczą w jednym z największych festiwali sztucznych ogni.