Kredyt hipoteczny na mieszkanie pod wynajem

Popularnym trendem jest zakup mieszkania z przeznaczeniem na wynajem – to dobry pomysł na uzyskanie dodatkowego dochodu. Szczegóły znajdziesz poniżej.

Kredyt hipoteczny na mieszkanie pod wynajem to dobre narzędzie, aby wypracować dochód pasywny. Warto dowiedzieć się więcej na temat przepływu pieniędzy w dłuższym okresie, jeśli rozważasz zakup nieruchomości.

Kredyt hipoteczny pod wynajem może być taki jak zwykły kredyt mieszkaniowy. Polega on na tym, aby jak najbardziej obniżyć odsetki, aby przepływ gotówki był jak najbardziej korzystny dla Ciebie.

Kilka wariantów do wyboru

Do wyboru jest kilka wariantów kredytu hipotecznego pod wynajem. Na początku należy określić, na czym inwestorowi zależy – na stałym czy zmiennym oprocentowaniu? Obecnie w Polsce brakuje więcej godnych uwagi ofert ze stałym oprocentowaniem i kredytów odsetkowych, mimo to do wyboru jest kilka opcji – np. kredyt mieszkaniowy ze zmiennym oprocentowaniem, kredyt mieszkaniowy ze stałym oprocentowaniem, kredyt mieszkaniowy ze zmiennym oprocentowaniem pozwalający na kupno wielu nieruchomości, kredyt odsetkowy. Warto skorzystać z usług doradcy finansowego, który zaprezentuje różnice między tymi produktami, a także wskaże najkorzystniejszą opcję. Dobry i doświadczony ekspert kredytowy zna i rozróżnia strategie finansowania. Doradzi, jak można uzyskać zamierzony cel, czyli poprzez inwestowanie w nieruchomości i wybór między różnymi strategiami umożliwi zbudować dochód pasywny z wynajmu.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze kredytu?

Kredyt hipoteczny na mieszkanie pod wynajem należy wybrać według ustalonych założeń. Przede wszystkim trzeba określić miesięczny przepływ pieniędzy – kredyt powinien być jak najtańszy w racie miesięcznej. Koszty wejścia (np. prowizja za udzielenie kredytu) i koszty wyjścia mają mniejsze znaczenie. Co jeszcze warto wziąć pod uwagę?

– wysokość wkładu własnego – niski wkład własny, najlepiej 10%;
– im najdłuższy okres kredytu, tym lepiej w przypadku kredytu dla cash flow;
– niska marża kredytu lub jak najniższe oprocentowanie stałe;
– kredyt z niskim tzw. kosztem wejścia (prowizją banku).